Jak to všechno začalo?

Když jsme se nastěhovali do našeho nového domečku, začali jsme se poohlížet po pejskovi, který by nás nejen chránil, ale především po pejskovi, který by se se svými vrozenými vlastnostmi měl stát dalším členem rodiny.

Shodou okolností jsme se dozvěděli o rase Hovawart (o které jsme mimo jiné do té doby ani neslyšeli). A tak jsme začali pátrat v časopisech, na netu  www.hovawart.cz/klub/ a doslova každý řádek, každá další informace o hovíkách nás utvrzovala v tom, že prostě tohle je ten pejsek, kterého chceme.

Pak přišlo na řadu to nejpříjemnější – vybrat to pravé štěňátko. Vytipovali jsme si několik adres a hned při první návštěvě mamči naší Akkiny bylo vše jasné, když jsme přišli nadšení k výběhu se štěňátky, malá Akkinka (ASTA KÁRANSKÝ BLESK) si vlastně vybrala nás. Byla u nás jako první a na rozdíl od ostatních sourozenců se od nás po zbytek návštěv ani nehnula. Akkinku jsme si závazně zamluvili a nemohli se dočkat dne, kdy si jí budeme moci odvézt domů.

Možná jsme měli štěstí, ale s čistým svědomím můžeme říct, že nic, co jsme se o hovawartech dočetli, nebylo přehnané, kladné vlastnosti dokonce předčili naše očekávání.

Akkinka je nebojácný hlídač, věrná a vděčná své rodině za každou společně strávenou chvilku. Naše obavy, aby neublížila dětem, byly naštěstí naprosto neopodstatněné a zbytečné, naopak se stala jejich dobrým kamarádem a ochráncem. Miluje procházky, s nadšením a radostí provádí všechny úkoly a povely, má složenou základní zkoušku ovladatelnosti (ZZO) na výbornou, 3x výbornou známku z výstav, stala se Krajským vítězem a po absolvování bonitace získala třídu chovnosti  1.

Dne  27.08.2009  jsme  založili chovnou stanici „ Z RÁDSKÝCH PÍSKOVEN“ a všem , kdo hledá a komu jsou hovawartí  vlastnosti blízké můžeme našeho hovíka jen vřele doporučit.

ASTA KÁRANSKÝ BLESK

 

TŘÍDA CHOVNOSTI : 1